MBKRŚ.Strona główna

Informacje

Uroczystości

Wspólnota

Historia parafii

Parafialny Oddział
Akcji Katolickiej


Kronika parafii

Linki

Intencje modlitewne
Wizytacja kanoniczna w parafii pw. Królowej Różańca Świętego w Dzierżoniowie - 03.04.2017.
Błogosławieństwo Księdza Biskupa oraz miłe słowa, jakie usłyszeliśmy w tym dniu od Jego Ekscelencji na pewno na długo zapadną w naszej pamięci.

Wizytacja biskupia w diecezji jest czynnością apostolską. Ukazuje ona, że Biskup jest fundamentem i znakiem jedności Kościoła diecezjalnego. Wizytacja stanowi także okazję do pogłębienia kontaktów z duszpasterzami i wiernymi oraz różnymi wspólnotami modlitewnymi i apostolskimi, działającymi w parafii. Kanoniczna wizytacja pasterska odbywa się w każdej parafii co 5 lat. Składa się ze wstępnej wizytacji kanonicznej i pasterskiej.

3 kwietnia 2017 roku w trakcie wizytacji pasterskiej JE bp Ignacy Dec Biskup Świdnicki, spotkał się z przedstawicielami grup modlitewnych, stowarzyszeń oraz innych organizacji działających w parafii. Spotkanie rozpoczęło się odmówieniem w intencji Ojczyzny Koronki do Bożego Miłosierdzia. Następnie głos zabrał proboszcz ks. prałat Zygmunt Kokoszka, omówił działalność poszczególnych grup modlitewnych, stowarzyszeń, zespołów i grup młodzieżowych. Wyraził zadowolenie i satysfakcję z pracy ewangelizacyjnej, charytatywnej, pomocowej i opiekuńczej ugrupowań zrzeszających świeckich w parafii w której jest duszpasterzem. Wszystkim serdecznie podziękował za pracę w dziele głoszenia Słowa Bożego i działania dla dobra wspólnego.
Do podziękowań przyłączył się JE bp Ignacy Dec, który podsumował wizytację wystawiając duszpasterzom i parafianom wysoką ocenę. Prosił zgromadzonych, aby w życiu codziennym i we wspólnocie odmawiali w intencji Ojczyzny Różaniec do Matki Boskiej. Powiedział, że jest to jedyna droga na zachowanie wiary i tradycji naszych przodków oraz naszej chrześcijańskiej tożsamości. Przywołał przykłady z historii Europy i Polski, kiedy to żarliwa modlitwa różańcowa odmieniła losy kontynentu. Przypomniał bitwę morską pod Lepanto (1571) oraz pod Wiedniem (1873), zwycięstwa które zatrzymały rozprzestrzenianie się islamu w ówczesnej Europie. Natomiast Wojsko Polskie w 1920 roku w bitwie Warszawskiej zwanej Cudem nad Wisłą, skutecznie zatrzymało bolszewików kroczących do Europy z hasłami komunizmu na czerwonych sztandarach. Opieka Matki Boskiej i zwycięstwa w tych bitwach zostały wymodlone na różańcu. Prosił o modlitewne i czynne wspieranie przemian które dokonują się w kraju, bo idą one w dobrym kierunku. Zachęcał - bądźcie mądrzy, nie ulegajcie kłamliwej i oszczerczej propagandzie przeciwników reform.
Błogosławiąc znakiem krzyża Biskup Świdnicki zakończył spotkanie.
Gdyby Polacy bez przerwy odmawiali Różaniec w Gietrzwałdzie, nie musieliby walczyć o wolną Polskę, mieliby ją bez walki wolną".
Błogosławiony Ojciec Honorat Koźmiński
 
Obraz Matki Boskiej Świdnickiej. Relikwie św. Ojca Pio, bł. o. Michała oraz bł. o. Zbigniewa. Wizytacja kanoniczna w par. Królowej Różańca Świętego w Dzierżoniowie - 04.2017. Wizytacja kanoniczna w par. Królowej Różańca Świętego w Dzierżoniowie - 04.2017. Wizytacja kanoniczna w par. Królowej Różańca Świętego w Dzierżoniowie - 04.2017.
Wizytacja kanoniczna w par. Królowej Różańca Świętego w Dzierżoniowie - 04.2017. Wizytacja kanoniczna w par. Królowej Różańca Świętego w Dzierżoniowie - 04.2017. Wizytacja kanoniczna w par. Królowej Różańca Świętego w Dzierżoniowie - 04.2017. Wizytacja kanoniczna w par. Królowej Różańca Świętego w Dzierżoniowie - 04.2017. Wizytacja kanoniczna w par. Królowej Różańca Świętego w Dzierżoniowie - 04.2017.
Wizytacja kanoniczna w par. Królowej Różańca Świętego w Dzierżoniowie - 04.2017. Wizytacja kanoniczna w par. Królowej Różańca Świętego w Dzierżoniowie - 04.2017. Wizytacja kanoniczna w par. Królowej Różańca Świętego w Dzierżoniowie - 04.2017. Wizytacja kanoniczna w par. Królowej Różańca Świętego w Dzierżoniowie - 04.2017. Wizytacja kanoniczna w par. Królowej Różańca Świętego w Dzierżoniowie - 04.2017.
Tekst i fotografie: Kazimierz M. Janeczko.